Második és harmadik helyezés a pécsi esettanulmány versenyen
2011. október 24-26 között a Pécsi Tudományegyetemen került megrendezésre a IV. Dr. Papp László Számviteli Esettanulmány Verseny, amelyen 13 magyarországi és határon túli csapat vett részt. A versenyen a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatának képviselői a ONE (Dorner Boglárka, Erdély Attila, Farkas Csongor, Szőcs Kinga – GTK tagok), a Skyline (Baumgartner Mónika, Benkő Zsolt, Major Tamás GTK tagok Kristály Csaba nem GTK taggal közösen) csapatok voltak. A kolozsvári Mikó Imre Szakkollégium szintén képviseltette magát a Sirius (Ábrahám Krisztina GTK tag és Csorvási Endre, Gáspár Barna, Imrea Beáta nem GTK tagokkal közösen) csapattal.
Bár a győzelem idén a hazai pécsi csapatot illette, a kolozsvári csapatok is kiválóan teljesítettek:
- I. helyezés: Pécsi Tudományegyetem (Solution csapat)
- II. helyezés: Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Sirius csapat)
- III. helyezés: Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Skyline csapat)
A verseny témája a Dorogi Erőmű gazdasági és piaci problémái voltak. A résztvevőknek megoldást kellett találniuk a hőerőmű bonyolult helyzetére, melyet a növekvő fosszilis energiaárak, a hőenergia árának állami szabályozása, valamint a CO2 kvóták költségei okoznak az energia iparban. A csapatoknak megoldásaik kidolgozására 24 óra állt rendelkezésükre.
A szűkös határidő és az eset összetettsége ellenére a kolozsvári csapatok idén is kitűnő teljesítményt nyújtottak. Ezúton is gratulálunk minden kolozsvári résztvevőnek!