Részvétel a XV. Országos Esettanulmány Versenyen

2014. március 8-10 között került megrendezésre a XV. Országos Esettanulmány Verseny a Budapesti Corvinus Egyetem és az EVK Szakkollégium közös szervezésében. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét az Azure csapat képviselte, amelynek tagjai Ábrahám Krisztina, Benkő Zsolt, Demeter Zselyke és Kiss Alpár, GTK tagok voltak.

A verseny hivatalos megnyitóján a csapatok megtudhatták, hogy mik az általános elvárások az esetmegoldást és prezentálást illetően a szakmai zsűri részéről, megtörtént a 15 résztvevő csapat 3 elődöntős csoportba való sorsolása, valamint az eset ismertetése és kiosztása. Az idei esettanulmány egy szekszárdi borpincészet értékelését dolgozta fel, amelynek célja az értékbeli növekedés volt, valamint a minőségi szekszárdi borok megismertetése a magyar fogyasztókkal. A csapatoknak 16 óra állt rendelkezésre az eset kidolgozására, amelynek felosztása szombaton 4 órát és vasárnap 12 órát jelentett. Az elődöntőkre a szállást biztosító hotel konferenciatermeiben került sor, a 3 döntős csapat pedig a Corvinus Egyetem előadótermében prezentálhatott.

A versenyt a Budapesti Corvinus Egyetem csapata nyerte, második helyen végzett a Budapesti Műszaki Egyetem, harmadiknak a CEU csapatát választották. A kolozsvári csapat nem jutott a verseny döntőjébe, a zsűri elmondása szerint az erős csoportban második helyen végeztek. A kiértékelés után következett a záró vacsora, amely lehetőséget biztosított a zsűritagokkal való beszélgetésre, releváns visszajelzésekre valamint más csapatokkal történő ismerkedésre.