XIV. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia

Az idén 14. alkalommal került megrendezésre a Kolozsvári Magyar Diákszövetség szervezésében az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia (ETDK), melyre 2011. május 13-15 között került sor. A konferencián a GTK számos tagja részt vett a Marketing – Menedzsment és Pénzügy szekciókban, ahol dolgozataikkal több díjat is kiérdemeltek.Az ETDK-n a GTK tagjai az alábbi dolgozatokkal voltak jelen:

  • Dorner Boglárka – Tamara: Reálopciós döntések alkalmazása a termékéletciklus-modellben
  • Erdély Attila: Stratégiai döntési pontok a romániai hízómarha-termékpályán
  • Farkas Csongor: Stratégiai döntések hatása a vállalat értékére
  • Major Tamás: Az üzleti ötlettől a vállalkozásig. Egy sportbázis kialakításának üzleti terve
  • Szőcs Kinga-Beáta: A projektek teljesítési tervezésének értékelése a Félsziget rendezvényprojekt alapján
  • Ezen kívül Erdély Attila és Furdek Balázs a Közgazdasági Kutató Klub tagjaiként két társszerzős dolgozattal is indultak:
  • Dóczi Henrietta, Erdély Attila, Felfalusi Éva, Knoch Renáta, Patka Kinga Enikő: Ratingrendszerek a romániai kereskedelmi bankoknál
  • Farkas Dalma-Zsuzsa, Furdek Balázs-Márton, Marton Noémi, Rácz Tímea: Csődvalószínűség empirikus vizsgálata a romániai tőzsdén jegyzett vállalatok esetén

A konferencián Marketing – Menedzsment szekcióban Major Tamás I. helyezést,
Dorner Boglárka –Tamara II. helyezést, Erdély Attila pedig dicséretet szerzett. Ezen kívül Pénzügy szekcióban a társszerzős dolgozatokkal Erdély Attila III. helyezést ért el, Furdek Balázs pedig dicséretet kapott. Mindannyiukat javasolták a 2 év múlva megrendezésre kerülő XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre.

Ezúton is gratulálunk minden díjazott és résztvevő tagunknak!