Locul I. la Concursul de Studii de Caz „Tímár László“

În perioada 16-18 februarie 2013 Universitatea Pannon din Veszprém a organizat cel de al XII-lea Concurs de Studii de Caz ”Tímár László”. În acest an, asemănător anului trecut, la concurs au fost primiţi echipe și din alte centre universitare, care au prezentat soluţiile lor prin videoconferinţă. Echipa din Cluj-Napoca, alcătuită din membrii CCA, a câştigat locul întâi la egalitate de puncte cu echipa Universităţii  din Miskolc.

Studiul de caz a fost pus la dispoziţia concurenţilor pe internet în data de 16 februarie. Subiectul studiului de caz era proiectarea și punerea în aplicare a unui programCRM la o companie de asigurări multinaţională ţinând cont de resursele financiare și umane ale companiei. Echipele au avut la dispoziţie 10 ore pentru elaborarea soluţiilor, după care prezentera soluţiei  și raportul managerial au fost trimise organizatorilor. Prezentarea a avut loc în data de 18 februarie în două secţiuni: o secţiune pentru echipele locale și o secţiune pentru echipele invitate

Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca (Facultatea de Stiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor) a fost reprezentată de echipa Prometeus alcătuită din Ábrahám Krisztina, Benkő Zsolt, Demeter Zselyke şi és Rákóczi Roland, toţi fiind memrii CCA. Echipa Prometeus a câştigat locul întâi la egalitate de puncte cu echipa Universităţii  din Miskolc.